Millie purchased six bottles of soda how much she pay, Mathematics

Assignment Help:

Millie purchased six bottles of soda at $1.15 each. How much did she pay?

To ?nd out the total cost of six bottles, you must multiply the cost per bottle through 6; $1.15 × 6 = $6.90.


Related Discussions:- Millie purchased six bottles of soda how much she pay

Items price list, what is the unit price of 6.5 cups of pizza sauce?

what is the unit price of 6.5 cups of pizza sauce?

Find the tangent to the curve, 1. Find the third and fourth derivatives of ...

1. Find the third and fourth derivatives of the function Y=5x 7 +3x-6-17x -3 2. Find the Tangent to the curve Y= 5x 3 +2x-1 At the point where x = 2.

Machines, descuss the seauencing problem for n jobs on two and three machin...

descuss the seauencing problem for n jobs on two and three machines

Hypothesis testing about the difference between two proporti, Hypothesis Te...

Hypothesis Testing About The Difference Between Two Proportions Hypothesis testing about the difference between two proportions is used to test the difference between the propo

Daily Math, Six times as many people voted in the 2012 election as in the 2...

Six times as many people voted in the 2012 election as in the 2008 election.If 162 people voted in 2008,how many people voted in both elections?

Write Your Message!

Captcha
Free Assignment Quote

Assured A++ Grade

Get guaranteed satisfaction & time on delivery in every assignment order you paid with us! We ensure premium quality solution document along with free turntin report!

All rights reserved! Copyrights ©2019-2020 ExpertsMind IT Educational Pvt Ltd